מה לשאול את חברת פיתוח האפליקציות שלכם?

חברה לפיתוח אפליקציות ושאלת המודל העסקי- בחינם או בכסף?
מרץ 25, 2014
Show all

אם כבר פניתם לחברה לפיתוח אפליקציות יש לכם רעיון מבריק לאפליקציה ואתם רוצים לפתח אותה. עכשיו נשאלת השאלה המרכזית – על איזה פלטפורמה? אייפון OS או אנדרואיד? אולי בכלל ווינדוס פון זה הדבר הבא?

מניסיוננו עתיר השנים בפיתוח אפליקציות הנה ההמלצה שלנו

אז נתחיל מהתשובה הקלה. תשכחו מווינדוס פון. כרגע יש לה נתח שוק קטן מאד והיא לא צפויה לגדול. אז נשארנו עם 2 הגדולות. אפל וגוגל ראש בראש.

חברה לפיתוח אפליקציות לאנדרואיד ולאייפון

פיתוח אפליקציות לאייפון או פיתוח אפליקציות לאנדרואיד. מה לשאול את חברת פיתוח האפליקציות שלכם?

 

מכיוון שכל אחת מהן משתמשת בשפת פיתוח שונה (אנדרואיד ב JAVA אפל ב Objective C) יש צורך לפתח שתי אפליקציות בנפרד. אמנם יש לכך פתרונות בדמות HTML 5 ויש כמה פלטפורמות לא רעות בכלל (כמו SENCHA לדוגמא) אבל עדיין רוב הפעמים אנחנו נמליץ אל פיתוח NATIVE זה פשוט יותר מהיר ומנצל את מערכת הפעלה בצורה טובה יותר.

לפני שנה הדילמה הייתה פשוטה. אייפון קודם אחר כך אנדרואיד. אבל מערכת הפעלה של גוגל סגרה בשנה האחרונה פערים והיום היא משתווה ואף עוברת את מערכת ההפעלה של אפל. אבל עדיין אפל פופלרית יותר בקרב הדור הצעיר. שם המותג אייפון 5S עדיין חזק ונחשב לסמל סטטוס. יתרה מזאת הצעירים מאמצים אפליקציות מהר מאד הרבה יותר מאשר המבוגרים שמעדיפים את האנדרואיד בגלל המחיר.

אנחנו תמיד ממליצים לפתח קודם גירסה למערכת הפעלה אחת להשיק אותה ולשמוע פידבקים מהמשתמשים ורק אז לפתח גירסה למערכת השניה. זה חוסך המון זמן בפיתוח. אבל עדיין נשארנו עם השאלה אם מה להתחיל?

התשובה כבר די נמצאת שתי פיסקאות למעלה. אם האפליקיציה מיועדת לבני נוער כדאי מאד להתחיל עם אייפון. אפליקציות חברתיות או של מסרים מידיים בדרך כלל מאומצות ראשונות ע"י בני נוער (WHATSAPP זה דוגמא מצויינת). אם זו אפליקציה שמיועדת לאנשים מבוגרים (אפליקציות עיסקיות בעיקר) היום בניגוד לשנה שעברה אנחנו ממליצים להתחיל דווקא מאנדרואיד.

אם תקציב הוא לא הבעיה עדיף לפתח את שניהם במקביל.

Comments are closed.