חברה לפיתוח אפליקציות ושאלת המודל העסקי- בחינם או בכסף?

מה לשאול את חברת פיתוח האפליקציות שלכם?
ינואר 5, 2014
חברה לפיתוח אפליקציות – מה היא צריכה להציע ללקוחות היום?
יולי 21, 2014
Show all

כל חברה לפיתוח אפליקציות מכירה את השאלה הנצחית ששואלים הלקוחות , שאלת  המודל העסקי. האם להציע את האפליקציה בחינם או בתשלום?

כרגיל אין תשובה חד משמעית. זה מאד תלוי במה האפליקציה עושה ובמה היא עוסקת. אבל בעיקרון אנחנו מאמינים שאפליקציה מצליחה דורשת משתמשים. ואיך משיגים משתמשים? חינם זה דרך קלה לגרום למשתמשים לנסות את האפליקציה שלכם. אפילו הרחיק לכת ואומר חינם ללא פרסומות. פרסומות מרגיזות משתמשים ורוב האנשים אם הם לוחצים עליהם זה רק בטעות. מה שמרגיז עוד יותר.

חברה לפיתוח אפליקציות

חברה לפיתוח אפליקציות האם בתשלום או בחינם

אז אוקי, חינם בלי פרסומות. מאיפה יבוא הכסף? ככל שיהיו לכם יותר משתמשים בעלי עסקים אחרים יהיו מעוניינים להשתמש במידע או בשירות שיש לכם. לצורך העניין אם יש לכם אפליקציה להשוואת מחירים ככל שיהיו לאפליקציה יותר גולשים בעלי עסקים ירצו לפרסם את המוצרים שלהם בפלטפורמה שלכם ומהם אתם תוכלו לקחת תשלום. יש עוד המון דוגמאות לאפליקציות שיוצרות ערך לבעלי עסקים ככל שמספר המשתמשים בהן גדל.

מצד שני אם אתם עסק שרוצה להציע ללקוחות שלו ערך מוסף אפליקציה יכולה להיות רעיון מצוין. לדוגמה, אפשרות להיכנס לחשבון דרך אפליקציה ולראות נתונים שקשורים ללקוח. גם סוג כזה של אפליקציה יהיה קשה למכור ללקוחות. ובמידה ואין לכם עשרות אלפים של לקוחות גם לא תרוויחו מזה הרבה.

אז על איזה אפליקציות כן כדאי לגבות כסף? לדעתי אפליקציות לעסקים שנותנות ערך מוסף ששווה את המחיר. לדוגמא אפליקציה ששולחת לך התראות מתי כדאי לשנות מסלול בתוכנית החיסכון שלכם מהווה ערך מוסף ללקוח שיכול לחסוך לו כסף בעתיד.

מודל נוסף שמועדף עלינו הוא אפליקציה משולבת. חלק פתוח ועדיין אפשר להנות מהאפליקציה אבל חלקים מובחרים דורשים תשלום כדי לפתוח אותם. רוב הגולשים יסתפקו בגירסה חינם, אבל תמיד יהיו כאלה שירצו לשלם על ערך מוסף. לדוגמא משחק ילדים שהבסיס שלו חינם אבל לפתוח את כל העולמות צריך לשלם.

Comments are closed.