למה לוקח לאפל כל כך הרבה זמן לאשר אפליקציה?

פיתוח אפליקציות לאייפון
אוקטובר 19, 2014
דרושים
פברואר 3, 2016
Show all

אפל היא כיום החברה הגדולה ביותר בעולם. עם שווי שוק של 700 מילארד דולר פלוס מינוס יש לה כוח עצום. עצוב לראות שהיא מנצלת את הכוח הזה לרעה.

בעולם הפיתוח זמן זה קריטי. כשמפתחים אפליקציות כל הזמן יש חידושים וכל הזמן יש עידכוני תוכנה ותיקוני באגים. זה חלק מהעסק. אבל אפל החליטה לשים מקלות בגלגלי המתכנתים והיזמים. בעוד שבאנדרואיד לוקח ארבע שעות מהרגע ששולחים אפליקציה עד הרגע שהיא מאושרת בחנות באפל הסיפור אחר לגמרי.

יותר נכון מינמום שבוע עד . וזה מתסכל.

ביחוד מבאס תהליך האישור הראשוני. לדוגמא בעשרים לאוגוסט שלחנו 2 גירסאות של האפליקציה ALL in. באותו יום הורידו את האפליקציה כמאה אנשים והתגלו כמה בעיות קלות שתוקנו באותו יום ויצאה גירסת עידכון. כלומר בערב כבר הייתה בגוגל פלי גירסה 1.0.1

ואפל? נתחיל מהסוף. אותה אפליקציה אושרה רק ב 10 לאוקטובר… אתם יכולים להבין את התסכול של הלקוח ואת התסכול שלנו בתור מפתחים. ומיד מטבע הדברים נאלצנו לשלוח גירסת תיקון לכמה באגים קטנים שהתגלו במערכת. למזלנו אפל אישרו את התיקון באותו יום.

אבל כבר יש לנו רשימת פיתוחים ותוספות לאפליקציה הזאת שאנחנו רוצים להוסיף וכל תהליך האישור יכול לקחת המון זמן. אני מניח שלאפליקציות ענקיות כמו פייסבוק וכמו וואטסאפ היחס הוא אחר לגמרי. אבל עלינו ועל כל קהילת מפתחי האפליקציות אפל יורקת עלינו בפרצוף עם יחס מזלזל.

לדוגמא הם מתחילים לבדוק אפליקציה ואז מגלים משהו לא תקין או דורש הבהרה והם עוצרים. עונים להם או מתקנים את הדרוש תיקון ושוב צריך לחכות שבוע כדי שהם ימשיכו לבדוק שוב. ואז הם מוצאים משהו חדש ונעצרים. למה אי אפשר לבדוק הכל ביחד? כנראה מחסור בתקציב.

מה אפשר לעשות?
1) להיות סבלני ולהבין שתהליך אישור אפליקציה באפל לוקח זמן
2) להיות מוכן. להכיר את החוקים של אפל ולפעול על פי הם. אין טעם לנסות להתחכם. הם קשוחים.
3) להיות מוכן חלק 2. אפל משנים באופן פתאומי את החוקים הטכניים ומיד פוסלים אפליקציות אם הן לא עומדות בחוקים החדשים. כל הזמן להיות עם היד על הדופק עם השינויים הטכניים של אפל.
4) לגדול… אפל מתחייסת ביתר כבוד לאפליקציות מצליחות.

בגדול התהליך אישור של אפל מבטיח אפליקציות איכותיות בחנות. ואנחנו בעד. אבל עם 700 מיליון דולר בקופה אפל יכולה להשקיע טיפה יותר ולספק גם לחברות פיתוח אפליקציות חווית שימוש איכותית. כרגע רק אנדרואיד נותנת… וזה חבל כי היום שיננו את ההמלצה שלנו לאיזה פלטפורמה לפתח קודם. פשוט הרבה יותר קל להריץ תהליך פיתוח על אנדרואיד.

Comments are closed.