מפתח אפליקציות

יש לכם רעיון מבריק לאפליקציה שאתם רוצים להוציא לפועל? כדאי שתפנו אל מפתח אפליקציות מקצועי שיהפוך את הרעיון למציאות. אבל מי הוא מפתח אפליקציות? מה תפקידו? כמה עולים שירותיו? על כך יוסבר בקצרה להלן.

 

מחפש מפתח אפליקציות?

אם אתה מחפש מפתח אפליקציות, קודם כל כדאי שתבין מה אתה בדיוק מחפש. מפתחי אפליקציות הינם אנשי מקצוע היודעים לפתח, לבנות ולעצב אפליקציות למכשירי סלולארי אייפון ואנדרואיד ולאתרי אינטרנט. אנשים אלו נדרשים בניסיון וידע מקצועי מעמיק בתכנות לצד יכולת פיתוח ועיצוב מתקדמת.

את עבודתו של המפתח ניתן לחלק לשני צדדים עיקריים, של הלקוח ושל השרת:

  • צד הלקוח- מדובר בקוד תוכנה שפועל בצורה מקומית על המכשיר עצמו.
  • צד השרת- הינו קוד תוכנה שלרוב מנהל ומאחסן בסיסי נתונים. הצד של השרת גם מספק פלטפורמה לאפליקציה לתקשר עם עוד מכשירים.

מפתח אפליקציות

כמה עולה? כמה כדאי? כמה שווה?

אחרי שהבנתם את תפקידו ולפני שאתם מתחילים לחפש אחר מפתח אפליקציה, חשוב גם לקבל מענה על שאלות בסיס של עלות וכדאיות. בתור התחלה חשוב להבין כי התשובה לשאלה כמה עולה לפתח אפליקציה אינה אחידה והיא משתנה בהתאם למספר פרמטרים, כמו מידת מורכבות האפליקציה, שעות עבודה הנדרשות לבנייתה, טכנולוגיה שייעשה בה שימוש, פיצ’רים מבוקשים וכדומה.

נתונים אלו ייבחנו בהליך אפיון מקדים שיאפשר לחזות את עלות פיתוח האפליקציה, היכול להתחיל באלפי שקלים ולהאמיר למאות אלפי שקלים ויותר. כאן נכנסת שאלת הכדאיות של פיתוח האפליקציה לתמונה, והתשובה עליה תבוסס על סקר שוק והערכה של פוטנציאל התפוצה של האפליקציה ורווחיותה לעסק. בכל מקרה, ההשקעה באפליקציה, בייחוד באחת מורכבת ויקרה, תיושם רק אם היא כדאית ויש לה יכולת למשוך גם קהל רב של משתמשים ומשקיעים.

מרכיבי תמחור פיתוח אפליקציה

את תמחור עבודתו של מפתח אפליקציות ניתן לחלק שני מרכיבים עיקריים. המרכיב הראשון הינו כל הקשור לעבודת התכנות. החלק השני של תמחור עבודת מפתח כולל את כל שאר המרכיבים הנדרשים לפיתוח תוכנה, ביניהם חוויית משתמש ועיצובה של האפליקציה, וכן הליכי אפיון, בדיקות תקינות והנגשה של האפליקציה לחנויות. כמו כן, עלות עבודת המפתח מוכתבת לפי שעות עבודה, כאשר פיתוח אפליקציה ממוצעת אורך לרוב כשלושה חודשים.

בחירת מפתחי אפליקציות

בכדי שתזכו באפליקציה איכותית ומוצלחת חשוב לבחור בקפידה את מפתחיה. בתור התחלה יש לחפש אחר חברת פיתוח מקצועית, מנוסה ומומלצת, הפועלת עם טכנולוגיות חדישות ומתקדמות. כמו כן יש לוודא כי מפתחי האפליקציות של החברה שולטים במספר שפות תכנות עכשוויות עם יכולת פיתוח לכל סוג של מכשיר סמארטפון אנדרואיד או אייפון.

דוגמא טובה לחברה שכזו הינה IQDESK הפועלת בתחום כבר מעל שני עשורים ומפתחת אפליקציות לאייפון ואנדרואיד בכל רמת מורכבת, על בסיס טכנולוגית נייטיב והייבריד ועם התאמה אישית לכל פרויקט ולקוח. כל זאת לצד עמידה ביעדים, בלוחות זמנים והגדרות תקציב ומתוך שאיפה לספק ללקוח מענה איכותי שיבליט אותו בתחום בו הוא פועל ויתרום לרווחי העסק והצלחתו.

לשירותי מפתח אפליקציות מקצועי

לשירותי מפתח אפליקציות מקצועי ולקבלת הצעת מחיר כדאית, קביעת פגישה ולעוד מידע בנושא, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם IQDESK בטלפון 09-7464643.