עלות פיתוח תוכנה

אחת השאלות הראשונות שעולות בראש כאשר חושבים על פיתוח תוכנה, הינה עלות פרויקט זה ומידת כדאיותו. חשוב להבין כי התשובה לשאלה אינה אחידה והיא משתנה בהתאם למאפייני התוכנה שמבקשים לפתח. כמו כן חשוב להשוות מחירים בין חברות תוכנה שונות ולבחור בחברה מומלצת המספקת שירותיה עבור מחיר משתלם.

 

השוואת מחירים ועלויות – כיצד לבצע?

בכדי לדעת מהי עלות פיתוח תוכנה יש קודם להשוות מחירים ועלויות של חברות פיתוח מובילות בתחום. יחד עם זאת, מכיוון שלכל תוכנה ואפליקציה יש תכונות משלה המשפיעות על מחירה, יש להכיר את הגורמים המשפיעים על עלות הפיתוח ולהכניסם למשוואה. גורמים אלו כוללים בין היתר:

  • תוכנה בהתאמה אישית– קודם כל חשוב להבין שיש הבדל מהותי בין רכישת תוכנה מוכנה שכבר קיימת לבין בחירה בתוכנה לפי דרישה המותאמת ספציפית לצורכי ומאפייני העסק. לא אחת תוכנה בהתאמה אישית תספק מענה הרבה יותר יעיל וכדאי בטווח הארוך, ולכן במקרים רבים משתלם לעסקים להשקיע בפיתוחה של תוכנה ייעודית עבורם, המייעלת את תפקוד העסק וניהולו, מגדילה את קהל לקוחותיו ומשפרת את הקשרים עימו, ואו משפרת את רווחיו.
  • שעות עבודה– עלות פיתוח תוכנה מבוסס קודם כל על מספר שעות עבודה מוערך, שלרוב לא יהיה פחות משלוש מאות שעות.
  • סוג מוצר– מחיר פיתוח תוכנה משתנה בהתאם למוצר שיש לפתח, בין אם מדובר בתוכנת ניהול לעסק בענן, תוכנה לניהול לקוחות, ניהול של מלאי, ניהול מסמכים, ניהול משימות, ניהול לידים, וכן אם מדובר בפיתוח של אפליקציה או בפיתוח ובניית אתר מסחר או תדמית.
  • פיצ’רים – לפיצ’רים שיפותחו בתוכנה יש השפעה ישירה על התמחור. כך למשל, פיצ’רים יכולים להיות עבור צ’אטים, וידאו און ליין, סליקה ותשלום באשראי או בפייפאל, המלצות ותגובות של גולשים ועוד.
  • מערכת ניהול של המשתמש– מחיר תוכנה גם מוכתב ממאפייני מערכת ניהול משתמשים והפונקציות שהיא כוללות, כמו פרופיל של משתמש, התחברות, הרשמה וכדומה.
  • פרטים נוספים– יש עוד פרטים רבים נוספים המשפיעים על עלות פיתוח של תוכנה. כך למשל, אם יש גם צורך בעיצוב גרפי של התוכנה או האפליקציה מחירה יעלה, וכן אם התוכנה נדרשת בממשק משתמש באפיון של חוויית משתמש. לבסוף, ככול שפיתוח התוכנה יותר דחוף כך המחיר המבוקש עבורה יעלה בהתאם.

עלות פיתוח תוכנה

חברה לפיתוח תוכנה

כאמור, את השוואת המחירים עבור עלות פיתוח תוכנה יש לבצע רק מול חברות תוכנה מומלצות. דוגמא טובה עבור חברה לפיתוח תוכנה היא כמובן IQDESK, המציגה ניסיון עשיר בתחום ויכולת לפתח מגוון סוגי תוכנות, אפליקציות ואתרים. זאת עבור מחירים משתלמים וכדאיים במיוחד המתחילים בשמונת אלפים ₪.

לפיתוח תוכנה לעסקים במחיר כדאי

לפיתוח תוכנה לעסקים במחיר כדאי, ולקבלת הצעת מחיר, מידע נוסף וייעוץ מקצועי בנושא, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם IQDESK בטלפון 09-7464643.